lifestyle, moda, uroda ...

środa, 9 października 2013

Analiza kolorystyczna
Co to właściwie jest?

Analiza kolorystyczna to nic innego jak przyporządkowanie danej osoby, którą analizuje się pod względem urody (koloru włosów,koloru oczu, skóry) do jednego z 4 głównych typów urody lub jednego z 12 (bardziej szczegółowe). Dzięki temu dowiemy się w jakich kolorach prezentujemy się najlepiej a w których niekorzystnie.


Gdzie można taką analizę wykonać?

Analizę kolorystyczną można wykonać w gabinecie kosmetycznym, u stylisty, u wizażysty lub po prostu samemu:) W internecie jest mnóstwo informacji na ten temat. Jednak bardzo łatwo się pomylić, gdyż przy szczegółowej analizie różnice między poszczególnymi typami są minimalne:)

Jak to się robi?

Najlepiej chustami. Osoba wykonująca analizę przykłada kolorowe chusty do naszej twarzy i sprawdza, które kolory pasują do nas najbardziej. Dodatkowo np. odcień skóry ocenia się za pomocą odpowiedniej ,,planszy". Sprawdza się także analiza przez program komputerowy specjalnie do tego celu stworzony.

Ja swoją analizę kolorystyczną miałam wykonaną na zajęciach z wizażu i mój typ urody to jesień.
A to moje barwy:

W moim typie urody barwy są kontrastowe.

Jest to bardzo fajna sprawa! Na prawdę dużo ułatwia! Niektóre kolory pięknie podkreślają nasze oczy, włosy czy po prostu ogólny wygląd a niekoniecznie do tej pory je nosiłyśmy:) Ja zupełnie zmieniłam podejście i teraz przed zakupem uważnie przyglądam się kolorom i wybieram raczej te, które do mnie pasują.

Jeśli jeszcze nie robiłyście czegoś takiego to zdecydowanie polecam!

5 komentarze:

 1. wow, ciekawych rzeczy sie dowiedzialam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post :) Wygląda na to, że zimny typ ze mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie robiłam sobie analizy kolorystycznej, ale jak coś prztmierzę to od razu wiem, że coś mi pasuje albo nie ;) tak samo jest z kolorami na oku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurczę tego to jeszcze nie wiedziałam i z chęcią to zrobię mimo, że obstawiam, że będzie coś w stylu wiosna/lato :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wypróbuję, podejrzewam, że wyjdzie wiosna ; )

  OdpowiedzUsuń

Followers

Obsługiwane przez usługę Blogger.

© Lady Veronica Blog , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena